10 kreskówek, które wcale nie są dla dzieci

W TV jak zwykle nie ma nic ciekawego. Z nudów sięgasz po kreskówki. Ale dlaczego miałbyś oglądać bajki dla dzieci? Oto lista 10 serii, które nie są tworzone z myślą o najmłodszych.

10. Adventure Time

Pomimo kolorowego świata i fantastycznej historii, to nie jest do końca pozycja dla dzieci. A wszystko to przez dwuznaczne żarty, których nie zrozumieją najmłodsi. Uważajcie tylko, by przy oglądaniu razem z nimi dzieci nie przyłapały was na uśmiechaniu się w dziwnych momentach. Chyba nie chcecie, by padło to niezręczne pytanie zaczynające się od „A dlaczego…”.

9. Bob’s Burgers

Show napompowany dobrą muzyką i specyficznym humorem dla dzieci pozostawia wiele do życzenia, lecz dla starszych przedstawia rzeczywistość w nowym formacie. Show opowiada historię Boba i jego burg… znaczy, rodziny. Codzienne obowiązki, przeplatające się z walką o miejsce na rynku.

8. Metalocalypse

Nazwa mówi sama za siebie. To pierwszy prawdziwie krwawe show na naszej liście. Bohaterami są członkowie zespołu death metalowego, których wygląd wzorowany jest na gwiazdach muzyki. Krew, flaki i alkohol. A to wszystko przy akompaniamencie growlu. Czego można chcieć więcej?

7. Mr. Pickles

Show o demonicznym border colie, które swoje imię zawdzięcza miłości do pikli. Jak dziwnie by to nie brzmiało, jest to kolejna brutalna seria, która dzięki ilości krwi plasuje się zaraz przed Metalocalypse (obie stworzone dla Adult Swim).

6. Bojack Horseman

Co się dzieje, gdy nasza gwiazda gaśnie i jedynie echo naszego nazwiska przewija się ulicami Hollywood? A co, jeśli do tego jesteśmy koniem? Bojack Horseman to pełna humoru seria o aktorze-alkoholiku, którego kariera nie poszła w najlepszym kierunku. A w dodatku jest koniem!

5. Archer

James Bond w krzywym zwierciadle. Za to porównanie główny bohater serii podarowałby mi kulkę w łeb, gdyż uważa, że to on był pierwszym agentem. Cóż, jest jednak prawdziwe. Sterling Archer to typowy agent w szytym na miarę garniturze, o nienagannym wyglądzie, któremu jednak brakuje inteligencji. Całe szczęście, że agencją rządzi jego matka.

4. Rick and Morty

Alkohol i nauka rzadko idą ze sobą w parze. No, chyba, że chcemy doprowadzić do eksplozji planety, zabić swojego klona czy zniszczyć alternatywną rzeczywistość. A przy tym zdążyć na kolację z rodziną. Rick i Morty to postacie luźno oparte na filmach „Back to the future”, które codziennie ratują świat… we własnym stylu.

3. American Dad

Pierwszy na liście serial od Setha McFarlane’a. Show opowiada perypetie rodziny Stana Smitha z dużą dozą absurdalnego poczucia humoru, z którego znany jest autor. W odróżnieniu od następnej pozycji na naszej liście, American Dad tworzy spójną, integralną całość i skupia się na opowiadaniu historii rodziny.

2. Family Guy

Show, które wyciska z pop kultury wszystko, co się da. Jest to kolejny z projektów Setha McFarlane’a wyświetlany w TV. W odróżnieniu od American Dad, ta seria silnie bazuje na humorze wspartym retrospekcjami opartymi na amerykańskiej kulturze.

1. The Simpsons

Jedna z najstarszych i najdłuższych serii, która, pomimo aż 26 sezonów, na które obecnie składa się już ponad 600 odcinków, wciąż bawi kolejne pokolenia. Opowiada perypetie rodziny Simpsonów dotykając wielu ważnych, jak i kontrowersyjnych tematów, niejednokrotnie zwracając się także w stronę absurdu, np. porwań przez UFO.

 

 

 

Korekta: Monika Mroczek

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska