10 filmów, które Cię poruszą

 

Przychodzi wieczór, za oknem jeszcze chłód. Jest środek tygodnia, po pracy opadasz na kanapę. Masz ochotę na zastrzyk energii? Te filmy Cię poruszą.

Podziemny krąg (Fight Club)

Przeciętne, poukładane życie, niczym kupiony w Ikei regał – wszystko rozpisane, skatalogowane. Traf chciał, że główny bohater spotyka człowieka, który jest remedium na jego przypadłość. Zakładają klub, w którym co tydzień odbywają się walki na gołe pięści, zamieniając się w samców alfa.

Wyspa tajemnic (Shutter Island)

W pilnie strzeżonym szpitalu dla obłąkanych dochodzi do ucieczki. Szeryf federalny Daniels (w tej roli Leonardo DiCaprio) stara się rozwikłać tę sprawę, jednak zamiast odpowiedzi znajduje coraz więcej pytań.

Mr. Nobody

Film opowiada historię ostatniego śmiertelnego przedstawiciela ludzkiej rasy w czasach, gdy osiągnęliśmy już nieśmiertelność. Rozważa on, jak mogło potoczyć się jego życie.

The Truman Show

Główny bohater zdaje sobie sprawę, że jego życie to telewizyjne show oglądane przez miliony Amerykanów. Przerażająca wizja życia „w obiektywie”, bez tajemnic, oprawiona typowym dla Jima Carreya komizmem.

Donnie Darko

Tajemnicza postać w kostiumie królika manipuluje życiem uważanego za chorego psychicznie głównego bohatera. Co z tego wyniknie? Film jedyny w swoim rodzaju.

Sucker Punch

Młoda dziewczyna zostaje umieszczona w zakładzie psychiatrycznym. Układa plan ucieczki. Czy jej się uda? Porażka oznaczała poddanie się lobotomii. Film zawiera niespodziewanie dużo akcji, w której poznajemy świat bohaterki.

Memento

Główny bohater – Leonard – szuka mordercy swojej żony, ale w wypadku traci pamięć krótkotrwałą. Czy to stanie mu na przeszkodzie? Czy warto wszystko poświęcić zemście?

Numer 23

W ręce głównego bohatera wpada pewna książka, która traktuje o magii liczby 23. Okazuje się, że rządzi ona całym światem, wszystkie równania kończą się w jednym punkcie – właśnie na tej liczbie. W końcu zawładnie ona także Walterem Sparrowem.

Źródło (The Fountain)

Kontrowersyjny film o poszukiwaniu Drzewa Życia w reżyserii Darrena Aronofsky'ego z Hugh Jackmanem w roli głównej.

Kłopotliwy człowiek

Świat wyjałowiony, pozbawiony emocji. W tej orwellowskiej wizji tkwi główny bohater, który nie może odnaleźć się w przedstawionej rzeczywistości. Makabryczna satyra z odrobiną komedii.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska